Ontdek de Belgische winnaars van de World Beer Awards 2020

De World Beer Awards zijn terug uitgereikt. Iedereen kent ze wel de gouden, zilveren of bronzen aanduidingen op de bierflesjes. En natuurlijk zijn er terug talrijke Belgische brouwerijen die één of meerdere prijzen hebben gewonnen.

De hoogste eer is weggelegd voor Queue de Charrue Oud Bruin van Brasserie Vanuxeem die er de hoofdcategorie World’s Best Sour & Wild Beer mee won en natuurlijk daarmee ook de Country Winner werd binnen de subcategorie World’s Best Oud Bruin.

Logo World Beer Awards 2020

Gezien de vele hoofdcategorieën en talrijke subcategorieën zetten we even alle Belgische winnaars hieronder op een rijtje. In totaal hebben Belgische brouwerijen 107 Awards mogen ontvangen en dit binnen 9 hoofdcategorieën en 42 subcategorieën.

Proficiat aan alle winnaars!

Hoofdcategorie: World Best Dark Beer

Subcategorie: World’s Best Dark Barley Wine

Country Winner: Nachtraaf – Quadrupel-Donker – De Nachtraafbrouwers

Subcategorie: World’s Best Dark Belgian Style Dubbel

Country Winner: Novice Black – Brouwerij De Landtsheer

Goud: Vliet Dubbel – Huisbrouwerij De Vliet

Zilver: Fagnes Cuvée Constant – Brasserie des Fagnes

Brons: Delirium Nocturnum – Brouwerij Huyghe

Brons: St.Bernardus Prior 8 – Brouwerij St.Bernardus

Subcategorie: World’s Best Dark Belgian Style Strong

Country Winner: Gouden Carolus Classic – Brouwerij Het Anker

Goud: Gouden Carolus Imperial Dark – Brouwerij Het Anker

Zilver: Martha Brown Eyes – Belgian Brew Factory

Brons: Malheur 12 – Brouwerij De Landtsheer

Brons: St.Bernardus Abt 12 – Brouwerij St.Bernardus

Hoofdcategorie: World’s Best Flavoured

Subcategorie: World’s Best Flavoured Wood Aged

Country Winner: Quercus alba – AB InBev

Goud: Adriaen Brouwer Oaked – Brouwerij Roman

Brons: Oude Caert Oak Aged Whisky Sauternwood Finish – Brouwerij D’Oude Caert

Subcategorie: World’s Best Flavoured Low Alcohol

Zilver: Free Your Mind And Your Ass Will Follow – The Flying Dutchman Nomad Brewing Company

Brons: Freak Kriek Zero Point Three Feel Free Merry Cherry Beer – The Flying Dutchman Nomad Brewing Company

Subcategorie: World’s Best Flavoured Spirit

Country Winner: Gouden Carolus Whisky Infused – Brouwerij Het Anker

Zilver: La Clé du Bonheur – Brasserie du Cameleon

Brons: Beer van Brugge 12 – Talisker Whisky Infused – Brouwerij Beer van Brugge

Subcategorie: World’s Best Flavoured Fruit & Vegetable

Country Winner: Cherry Chouffe – Duvel Moortgat

Zilver: Petrus RED – Brouwerij De Brabandere

Zilver – Queue de Charrue Rouge – Vanuxeem

Brons: Delirium Red – Brouwerij Huyghe

Brons: Kriekenbier – Brouwerij Cornelissen

Subcategorie: World’s Best Flavoured Herb & Spice

Country Winner: Gouden Carolus Christmas – Brouwerij Het Anker

Subcategorie: World’s Best Flavoured Wild/Sour

Country Winner: Rose Hipped Hibiscus Dipped Flower Power Funky Sour – The Flying Dutchman Nomad Brewing Company

Zilver: Tight Lipped Dry Humored Why So Serious Nordic Berry Sour – The Flying Dutchman Nomad Brewing Company

Subcategorie: World’s Best Flavoured Smoke

Country Winner: Beer van Brugge 12 – Brouwerij Beer Van Brugge

Subcategorie: World’s Best Flavoured Stout / Porter

Country Winner: Wake The Hell Up You Can Sleep In The Coffin Hazelnut Cappuccino Porter – The Flying Dutchman Nomad Brewing Company

Hoofdcategorie: World’s Best IPA

Subcategorie: World’s Best IPA Black

Zilver: Black Is Black And I Want My Baby Back – The Flying Dutchman Nomad Brewing Company

Subcategorie: World’s Best IPA Speciality

Country Winner: Delirium Argentum – Brouwerij Huyghe

Goud: Grasshopper – Belgian Craft Beer Company

Brons: Leffe Royale Cascade – AB InBev

Subcategorie: World’s Best IPA English Style

Country Winner: Martin’s IPA 55 – John Martin

Subcategorie: World’s Best IPA Imperial/Double

Country Winner: Graaf Aymon Heer van Dendermonde – Brouwerij De Landtsheer

Hoofdcategorie: World’s Best Lager

Subcategorie: World’s Best International Lager

Brons – Martens Gold – Brouwerij Martens

Subcategorie: World’s Best Lager Light

Brons: Jupiler 0.0 – AB-InBev

Brons: Maes 0.0% – Alken-Maes

Subcategorie: World’s Best Lager Helles/Münchner

Brons: Leffe La Légère – AB-Inbev

Subcategorie: World’s Best Lager Classic Pilsener

Zilver: Maes – Alken Maes

Brons – Cornelissen Luxury Lager – Brouwerij Cornelissen

Hoofdcategorie: World’s Best Pale Beer

Subcategorie: World’s Best Pale Bitter up to 4.5%

Brons: Mur de Huy – Brasserie des Plaines-Meuse

Subcategorie World’s Best Pale Belgian Style Blonde

Style Winner & Country Winner: Affligem Blond – Alken-Maes

Goud: Ename Pater – Brouwerij Roman

Goud: Strandgaper – Scheldebrouwerij

Zilver: Queue de Charrue Blonde – Brasserie Vanuxeem

Zilver: Koris – Brasserie des Plaines-Meuse

Zilver: Lamme Goedzak – Scheldebrouwerij

Brons: Petre Devos  – Petre Devos Audenaerde

Brons: Leffe Blond – AB-InBev

Brons: Wipers Times 14 – Brouwerij Kazematten

Brons: Moat – MOAT

Subcategorie: World’s Best Pale Seasonal

Brons: Affligem Patersvat – Alken-Maes

Subcategorie: World’s Best Pale Golden Ales

Brons: Houppe – Brasserie Artisanale de Namur

Subcategorie: World’s Best Pale Bitter 4.5 to 5.5%

Brons: Waterloo Pilsner Malt – John Martin

Subcategorie: World’s Best Pale Low Alcohol

Brons: Force Majeure – Force Majeure Brewery

Subcategorie: World’s Best Pale Amber

Brons: Bar Belge – Stil Ende Brewery

Subcategorie: World’s Best Pale Biére de Garde / Saison

Country Winner: Marcusbeer Saison – MARCUSBEER

Subcategorie: World’s Best Pale Belgian Style Tripel

Country Winner: Zeezuiper – Scheldebrouwerij

Goud: St.Bernardus Tripel – Brouwerij St.Bernardus

Goud: Steeple Chase – Petre Devos Audenaerde

Zilver: Delirium Tremens – Brouwerij Huyghe

Zilver: Gouden Carolus Ambrio – Brouwerij Het Anker

Zilver: Tripel D’Anvers – Duvel Moortgat

Brons: Mhaka – Superfoodbeers

Brons: Affligem Tripel – Alken-Maes

Brons: Adriaen Brouwer  Tripel – Brouwerij Roman

Subcategorie: World’s Best Pale Belgian Style Strong

Style Winner en Country Winner: Duvel – Duvel Moortgat

Goud: Kwak – Brouwerji Bosteels

Zilver: Tripel Karmeliet – Brouwerij Bosteels

Zilver: Omer Traditional Blond – Brouwerij Omer Vander Ghinste

Zilver: Averbode – Brouwerij Huyghe

Brons: ’n Toeboack – Scheldebrouwerij

Brons: Gouden Carolus Imperial Blond – Brouwerij Het Anker

Subcategorie: Pale Beer Belgian Style

Country Winner: Jambes en l’air – Brasserie Artisanale de Namur

Zilver: Leffe Ambrée – AB-InBev

Brons: Martha Sexy Blond – Belgian Brew Factory

Hoofdcategorie: World’s Best Sour & Wild Beer

WINNAAR HOOFDCATEGORIE: Queue de Charrue Oud Bruin– Brasserie Vanuxeem

Subcategorie: Worlds Best Framboise

Brons: Lindemans Framboise – Lindemans Brewery

Subcategorie: World’s Best Fruit Lambic

Country Winner: Mort Subite Witte Lambic – Alken-Maes

Brons: Timmermans Pêche – John Martin

Subcategorie: World’s Best Kriek

Style Winner en Country Winner: Mort Subite Kriek Lambic – Alken-Maes

Goud: Oude Kriek Cuvée René –  Lindemans Brewery

Zilver – Kriek Boon – Brouwerij Boon

Brons – Mort Subite Oude Kriek Lambic – Alken-Maes

Subcategorie: World’s Best Oud Bruin

Country Winner: Queue de Charrue Oud Bruin– Brasserie Vanuxeem

Goud: Petre Devos Réserve – Petre Devos Audenaerde

Zilver: Liefmans Goudenband – Duvel Moortgat

Subcategorie World’s Best Sour/Wild Ale

Country Winner: Petrus Aged Pale – Brouwerij De Brabandere

Brons: Peeterman – Eeuwenoud Springlevend – Brouweirj Breda

Subcategorie: Sour & Wild Beer Lambic Winners

Brons: Mort Subite Gueuze Lambic – Alken Maes

Hoofdcategorie World’s Best Speciality Beer

Subcategorie: World’s Best Speciality Gluten-free

Brons: Tripel I Like – Beer I Like

Brons: Brunehaut Triple – Brasserie de Brunehaut

Subcategorie: World’s Best Speciality Brut Beer

Zilver: Vaurien V7 – Brasserie Centre Ardenne

Brons: Adrianus Gold Papa Bibens Anno 1522 – Brouwerij Breda

Subcategorie: World’s Best Speciality Experimental

Brons: Kana – Pieter Vermeiren

Hoofdcategorie: World’s Best Stout & Porter

Subcategorie: World’s Best Stout

Zilver: More Complicated Than Your Girlfriend Stout – The Flying Dutchman Nomad Brewing Company

Subcategorie: World’s Best Imperial Stout

Country Winner: Beast Of The East The Bear Is There Russian Imperial Stout – The Flying Dutchman Nomad Brewing

Hoofdcategorie: World’s Best Wheat Beer

Subcategorie: World’s Best Belgian Style Witbier

Country Winner: Hoegaarden Wit – AB-Inbev

Zilver – Kristoffel Wit – Brouwerij Martens

Zilver – Blanche De Namur – Brasserie du Bocq

Brons – Hyena – Belgian Brew Factory

Brons – Witheer – Scheldebrouwerij

Brons – Affiligem Wit – Alken-Maes

Scroll naar top